Varování před podvodnými praktikami firmy Expo-Guide

Dátum: 24.7.2013

Varování před podvodnými praktikamiBohužel i v letošním roce se opět objevují podvodné praktiky různých firem nabízejících možnost na zveřejnění firemních údajů v katalogu EXPO Guide (vloni FAIR Guide) aktuálně pod hlavičkou mexické firmy Expo-Guide (vloni rakouská firma Construct Data Verlag AG). Představují se jako „největší internetový seznam veletrhů a vystavovatelů“, jako „mocné médium pro získání nových zákazníků, nalezení obchodních partnerů nebo průzkum veletrhů“. Upozorňujeme tímto své zákazníky a partnery na nebezpečí újmy, která je s podobnou nabídkou spojena.

Recept Expo-Guide je jednoduchý. Je pravděpodobné, že kontakty firma získává z katalogů vydávaných k příslušným veletrhům, které jsou v elektronické podobě volně přístupné i na webových stránkách jednotlivých akcí. Posílají na první pohled nezávazné se žádostí o updatování Vašich firemních údajů, používají klíčová slova „free line entry“ apod. Poté Vám pošlou fakturu za „objednanou inzerci“. Obvykle teprve po obdržení faktury za první rok služby si objednatel uvědomí, že vyplněný formulář je smlouvou, navíc nevypověditelnou a uzavřenou na dobu tří let. Firma samozřejmě na Vaše žádosti o zrušení „objednávky“ reaguje jen dalším přitvrzováním a vyhrožováním. Posléze pověří další firmu (vloni PREMIUM RECOVERY) vymáháním uvedené částky.

Upozorňujeme své klienty a partnery, aby před podpisem objednávkového formuláře věnovali dostatečnou pozornost jeho obsahu a zejména pak smluvním podmínkám, které jsou záměrně vyvedeny tak, aby byly při běžném čtení přehlédnuty, a náležitě zvážili, zda si poskytnutí uvedené služby opravdu přejí.

MDL Expo s.r.o. nemá s výše uvedenými praktikami nic společného.

Doporučujeme prostudovat popis na www.spolecna-obrana.estranky.cz.

Zdroj: PVA Expo Praha